Korzyści ze współpracy z biurem rachunkowym

Udostępnij na:

Korzyści ze współpracy z biurem rachunkowym Abax w KatowicachW gąszczu nieprecyzyjnych i ciągle zmieniających się przepisów naprawdę nietrudno się pogubić. Łatwiej podpisać umowę z biurem rachunkowym i „mieć problem z głowy” Współpraca z biurem, to dla przedsiębiorcy praktycznie same korzyści:

Oszczędność czasu – Niektórzy z Państwa zapewne planują samodzielnie zajmować się obsługą księgową i kadrową w swojej firmie, nie zawsze jest to dobrym pomysłem zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że trzeba na bieżąco śledzić zmieniające się przepisy, co naprawdę zajmuje sporo czasu. Wprowadzanie danych do programu księgowego również jest czasochłonne i żmudne, a w dodatku koszt pomyłki może okazać się duży. Czasu nikt Państwu nie zwróci lepiej więc wykorzystać go optymalnie na działania rozwijające firmę lub chociażby na zasłużoną rozrywkę i wypoczynek.  Biuro wyręczy Państwa we wszystkim, wystarczy jedynie dostarczyć nam dokumenty (w dowolny sposób), my załatwiamy resztę.

Brak stresów – Wizyty w urzędach i kontakty z urzędnikami (zwłaszcza gdy nie mamy pewności czy wszystko obliczone jest prawidłowo) jak na razie nie należą do szczególnych przyjemności. Biuro wyręcza Państwa i w tym zakresie w ramach standardowej obsługi. 

Obniżenie kosztów – Usługi biura są najczęściej tańsze niż zatrudnienie odpowiednio wykształconego i doświadczonego pracownika – księgowego lub księgowej, zwłaszcza gdy się weźmie pod uwagę wszystkie koszty tzn. wynagrodzenie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne, różnorakie premie i bony okolicznościowe. Znalezienie odpowiednio wykwalifikowanego i co się z tym wiąże drogiego pracownika wcale nie jest łatwe, w dodatku pracownikowi trzeba zaufać, a nie każdy na to zasługuje. Łatwiej i szybciej można znaleźć dobre i niedrogie biuro rachunkowe, a nawet jeśli z jakiegoś powodu stwierdzą Państwo, że nie chcecie już korzystać z jego usług, to rozwiązanie umowy jest łatwiejsze niż w przypadku zwolnienia pracownika.  Biuro świadczy usługi, więc musi się starać, by były one na jak najwyższym poziomie, a to w przypadku samodzielnie zatrudnionego pracownika nie jest już tak oczywiste. Jest jeszcze jeden aspekt zatrudnienia księgowego, aby pracował wydajnie i dobrze powinien podnosić swe kwalifikacje, a to wiąże się z potrzebą opracowania systemu szkoleń podnoszących koszty pracy. W przypadku korzystania z usług biura takie koszty odpadają. 

Kompleksowa obsługa – Często w firmie trzeba zatrudnić dwóch i więcej pracowników do różnych zadań, jest to napewno kosztowne, a samo znalezienie dobrego pracownika czasochłonne. Biuro prowadzi kopleksową obsługę, to znaczy zarówno księgową jak i kadrową oraz inną na życzenie klienta. Stawki za taką obsługę są na pewno niższe niż koszt utrzymywania wielu pracowników. (oczywiście nie w każdym przypadku. W takiej sytuacji informujemy o tym uczciwie potencjalnego klienta już przy pierwszej rozmowie).

Zawsze aktualne informacjeMasz pytanie, dzwonisz do nas, a my postaramy się pomóc bez wnikania, na co i dla kogo są przeznaczone informacje. Możesz pytać w imieniu swej rodziny i przyjaciół. Jesteśmy dla Ciebie, jesteśmy po prostu Twoim biurem.

 

Tags: , , , , , , , , , ,

(comments disabled)